Twitter yabancıları DM nizden uzak tutmak için filtre ekliyor

May 31, 2017

Twitter gelen mesajlarınıza filtre ekliyor. Şu andan itibaren tanımadığınız insanlar size özel mesaj göndermeden önce sormak zorunda kalacak.

 

Twitter destek sayfasına göre:

Herkesten mesaj al ayarını etkinleştirdiyseniz takip etmediğiniz kişilerden gelen mesajlar, Mesajlar sekmesinde İstek olarak görünür. Takip etmediğiniz kişiler tarafından eklendiğiniz yeni grup sohbetleri İstek olarak görünür.

Gelen mesaj isteğini açtığınız zaman Kabul Et ve Sil şeklinde seçenekleri görürsünüz, gayet açık bir şekilde iki seçeneğe de sahipsiniz. Siz gelen isteği kabul edene kadar gönderilen tüm medya öğeleri gizli kalır.

TechCrunch a göre bu özellik bir süreliğine deneme aşamasındadır ve “yavaş yavaş kullanıma sunulacaktır”, bu yüzden bazı kullanıcılar şu an bu özelliği kullanıyor olabilir.

Bu özelliğin Twitter’in kötüye kullanımdan dolayı oluşmuş kötü namına dur demek için bir adım olduğuna inanıyorum. Engellenmiş kullanıcılardan gelen bildirimlerin kaldırılması gibi bu özellik de Twitter’ın en başından beri nasıl olup da sahip olmadığına inanamadığımız özelliklerdendir.

Orijinal dilinden Türkçe’ye çevirilmiştir. The Next Web TNW

Your comment

9 + 17 =